Loovkirjutamise töötoa viin läbi mina, Helen Maandi.

Lugude jutustamine on alati minu hingeasi olnud. Juba väikesest peale mõtlesin välja tegelasi ja olukordi ning andsin maal mängides igale kivile ja puule rolli, et kõike enda ümber veel rohkem elama panna.

Minu soov ideede ja lugude genereerimist põhjalikumalt õppida viis mind Uus-Meremaale, kus õppisin professionaalset loovkirjutamist ning olen seda oma elus nii igapäevaselt kui tööalaselt võimalikult erinevas vormis kasutanud. Ühel hetkel tundsin, et mul on edasi viia ja jagada põnevaid tööriistu ja meetodeid, mis sisemist loovust ärataks ja käivitaks ning seetõttu hakkasin korraldama ka loovmõtlemise- ja kirjutamise töötubasid. Nüüdseks olen loovlaineid löönud väga erinevate vanusegruppide hulgas, õpetanud lugude jutustamist ning aidanud enda loovat „häält“ leida nii eraisikutel kui ettevõtetel ning viisin "loovkirjutamise" õppeainena ka Gustav Adolfi Gümnaasiumisse. Julget mõtlemist ja uute maailmade ehitamist läheb meil praegusel ajal vaja rohkem kui kunagi varem!

Kõige olulisemaks ülesandeks pean õpetamise juures iga inimese omapära ja isikliku “hääle” leidmist.

Lood sünnivad igal inimesel erineval moel, kuna elus läbi kogetu ning maailma tunnetamine on meis igaühes täiesti ainulaadne. Töötubade eesmärk on läbi võimalikult erinevate meetodite anda osalejatele tööriistad, mis aitaksid neil oma tundmuseid ja mõtteid võimalikult selgelt väljendada. Lisaks sellele on igale loovale inimesele ääretult oluline saada oma tööle tagasiside, miks suur rõhk töötubades on ka oma tööde teistega jagamine ning tagasiside saamine. Ka tagasiside on absoluutselt igalt inimeselt täiesti omanäoline ning aitab kirjutajal oma mõtetele väga uusi perspektiive leida.